Selle asemel, et hakata otsima võimalusi, miks ma ei saaks riigikaitselaagris osaleda püüa parem mõelda, mida peaksid tegema, et saaksid osaleda! Naudi ise ja lase teistel nautida! Suurim mitteosalemise probleem algab kõrvade vahelt, korraldajate pingutame kõvasti, et saaksid laagris meeldejääva kogemuse. Aastate jooksul oleme omandanud kogemusi õpilastega, kes otsivad hoolimata oma erilisusest laagris osaleda. Nii ei ole jäänud laagris osalemata kurt-tummal tüdrukul, karkudega õpilastel või ühe käega poisil. Kui Sul on mõni meditsiiniline/allergiline vms sarnane probleem, siis anna sellest kindlasti teada oma riigikaitseõpetajale ning leiame üheskoos võimaluse laagri kohandamiseks. Veendu, et võimalikest meditsiinilistest piirangutest oleks teadlik nii Su riigikaitseõpetaja kui jaoülem. Erimenüüga õpilased (taimetoitlased, laktoositalumatus jne) peavad ise tagama omale lisatoidu.
Selleks et laager õnnestuks, võta kaasa alljärgnev isiklik varustus:

T-särk (roheline või must) 3 tk
Aluspesu 3tk
Hügieenivahendid 1 kompl
Kampsun 3 tk
Ilmastikukindlad jalatsid 2 paari
Sokid min 3 paari
Rätik 1 tk
Kott isiklike asjade jaoks 1 tk
Plätud (ainult kasarmus) 1 paar
Taskulamp täis patareidega 1 tk
Taskunuga 1 tk
Kindad 1 paar
Mobiiltelefon koos laetud akuga
Isikut tõendav dokument

Hoia meie väljastatud varustust enda juures ja vältida kaotamist ning tagasta kõik väljastatud varustus. Alati teavita jaoülemat ja/või oma riigikaitseõpetajat oma probleemidest ja jao juures eemale minemisest. Ilma loata jaost lahkumine on keelatud ning palun ära kutsu omale külalisi. Alkohoolsete ja psühhotroopsete ainete kaasavõtmine ja tarbimine on keelatud. Alaealistel ei ole lubatud suitsetada, täisealised võivad suitsetada ainult jaoülema loal tema poolt märatud kohas.

Ohutusnõuded veoauto kastis sõitmisel:
Liikuvas sõidukis ei tohi olla väljapool auto välispiiret. Keelatud on sõidu ajal liikumine ja seismine, väljumine ainult käsu korras seisvast autost ja veendudes ohutuses. Suitsetamine kastis ja põhjuseta märguandmine liikluses osalejatele on keelatud.

Ohutusnõuded kateloki kasutamisel:
Piirituse lisamisel veenduda, et tuli on kustunud ja priimus jahtunud. Ära joo piiritust! Katelok tuleb asetada siledale maale eemaldades süttiva võiva pinnase. Kuum vesi ja priimus võivad kõrvetada…..

Tuleohutuse nõuded:
Tuld tohib teha ainult selleks ettevalmistatud kohas, kus on eemaldatud mättad ja lõkkease on piiritletud kividega. Telgiahju alt tuleb eraldada mättad ja tagada tuha kogumine tulekindlal viisil. Tuld, sh hõõguvaid või isesüttivaid esemeid ja aineid ning küdevat telgiahju ei tohi jätta ilma järelvalveta.
Keelatud on tule alustamiseks kasutada bensiini või piiritust, hoida telkides kergesti süttivaid esemeid (aineid, va piirituse pudel katelokis). Telgiahju lähiümbruses ei tohi olla ühtegi eset.
Tulekahju korral ära kustuta põlevaid vedelikke ja elektriseadmete veega. Teavita teisi laagrilisi ja alusta kustutamist. Suure tulekahju korral teavita koheselt Päästeametit numbril 112.

Kuna kohad laagris on täis, siis on võimalik liituda ootejärjekorraga Anname teada, kui vabaneb mõni koht laagris. Lisage siia oma e-maili aadress

No fields found, please go to settings & save/reset fields